Annesinin “Emine Bulut” gibi olmaması için sosyal medyadan yardım istedi

F.N.Y., adındaki genç bir kız sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda hakkında uzaklaştırma kararı çıkarılan babası Haci İ.’nin annesi Serap İ’ye yıllardır şiddet uyguladığını, babasının uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve annesini devamlı olarak darp ettiğini, babasının annesini Ali Dağı’na götürerek burada tornavida sapladığını, kız kardeşini de iki kolu ve kaburgasını kırdığını, kendisine de şiddet uygulaması üzerine kadın sığınma evinde kaldığını, babasının uyuşturucu kullanan arkadaşlarını evine getirerek evde uyuşturucu kullandığını ve daha önce 3 kez cezaevine girdiğini” ifade etti.

Paylaşımında son yaşadıklarını anlatan F.N.Y “ Babam annemi 4 Mart gecesi 02:00’den 06:00’ya kadar şiddet uyguladı. Kafasına sert cisimle vururken parmaklarını soba demiri ile ezdi. Bunlar yetmemiş gibi birde üzerine sıcak çaydanlıkla çay dökmüş. Annem bayılınca da onu öldü sanarak kenara atmış ve seni dövmekten keyif alıyorum demiş. Babam uyuya kalınca annem evden kaçıp bize sığındı. Annemi hastaneye götürdüğümüzde beyin travması geçirdiğini öğrendik. Babam hakkında yine uzaklaştırma kararı aldık ama yine bu kararı ihlal etti. Sadece 5 gün hapis cezası aldıktan sonra çıktı. Şimdi evimize girmeye çalışıyor” dedi.

Sosyal medyadan sesini duyurmayı başaran F.N.Y.’nin paylaşımları sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı. Araştırma esnasında baba Hacı İ.’nin geçtiğimiz günlerde intihara teşebbüs etmesinin ardından tedavisi için hastaneye kaldırıldığı ve tedavisinin bitmesinin ardından polis ekipleri tarafından gözaltına alınacağı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.