Gizemli hayırsever 16 mahalledeki bakkallardaki tüm veresiyeleri ödedi

Türkiye’nin koronavirüs salgını sonrasında zor günler geçirdiği bu dönemde Kastamonu’da gizemli hayırseverler, ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşarak 16 mahallede bulunan tüm bakkallara giderek vatandaşların veresiye borçlarını ödemek için harekete geçti.

Kastamonu’da seçtiği 16 mahallede bulunan bakkalları tek tek ziyaret eden gizemli hayırsever bakkalların veresiye defterlerindeki tüm borçları ödedi. 16 mahalle bakkalına gizemli hayırsever vatandaşın 80 milyon lira civarında bir para ödediği öğrenilirken mahalle bakkallarına günlük alışverişleri için gelen vatandaşların borçlarının ödendiğini öğrenmeleri üzerine büyük sevinç yaşadıkları gözlemlendi.

Gizemli hayırsever vatandaşın veresiye defterini ödediği bir bakkalın yaptığı açıklamada “ Dükkanımın önünde otururken kapımın önüne bir araç geldi. Aracından inerek yanıma geldi ve bana bir hayırsever olduğunu veresiye defteri mi görmek istediğini söyledi. Dükkana girip veresiye defterindeki isimleri ve borçlarını beraber topladık. Toplam 6 bin 233 lira veresiye defterindeki borcu nakit olarak çıkarıp ödedi. Kimseye ne adımı söyle ne tarif et. Sadece bana dua etmelerini istediğimi söyle” dedi.

Dükkanımda iken müşterilerimin bazılarını arayarak borçlarının ödendiğini söylediğimde ne kadar mutlu olduklarını seslerinden anladım. Daha sonra dükkanımın camına ‘Tüm borçlarınız bir hayırsever tarafından ödendi” diye yazdım. Alışverişe gelen her müşterim bunu gördüğünde çok mutlu oldular ve hayırsever için dualar ettiler dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.