Engelli oğluna yardım kampanyası başlatan anneyi dolandırdılar

İzmir’in Buca ilçesinde 2019 yılında meydana gelen olayda arkadaşlarıyla birlikte eğlenen Batuhan Karakış adlı genç, sahte içkil içip uyudu. Arkadaşları tarafından sabah yatağında hareketsiz bulunan Karakaş için sağlık ekiplerine ihbar yapıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından kalbinin durduğu tespit edilen Karakaş yapılan kalp masajıyla hayata döndürülürken uzun süre beynine oksijen gitmemesi nedeniyle yatağa bağlı kaldı.

Oğlunun eski sıhhatine kavuşması için sosyal medyadan maddi yardım kampanyası başlatan anne Yasemin Karakaş kendisini hayırsever bir vatandaş olarak tanıtan bir kişi tarafından dolandırıldı.

Yaşadığı dolandırıcılık olayını anlatan anne Yasemin Karataş “Bir kişi beni cep telefonumdan arayarak adının Fatih olduğunu söyleyerek oğlumun sağlık bilgileri hakkında bilgi istedi. Daha sonra benden banka hesap bilgilerini istedi ve ayrıca benden mobil şifremi istedi. Daha sonra beni tekrar arayarak verdiği hesap numarasında sadece 69 lira olduğunu, göndereceği meblağın yüksek olduğunu bu yüzden banka hesap numaramı, kart numaramı ve şifremi istedi. Bende büyülenmiş gibi adeta tüm bilgileri kendisine verdim. Daha sonra başka bir hesap numarası talep edince babamın banka hesap bilgilerini verdik  Kısa bir süre sonra babamın cep telefonuna 10 bin liralık yeni açılan hesap için kredi onayı gelince hem babamın hesabından 10 bin lira kredi çektiğini ve babamın hesabında bulunan 18 bin lirayı çekmiş. Daha sonra araştırdığımızda hesaplardan çekilen paraların Eskişehir, İstanbul ve Kütahya’da bulunan hesaplara aktarıldığını öğrendik” dedi.

Dolandırılarak mağdur olduğunu ve başka insanların da mağdur olmaması için bu kişinin yakalanmasını isteyen acılı anne “Paramız belki geri gelmeyecek ama en azından başka insanların canı yanmasın” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.