Bir günlük bebeği çöpe atmışlar

Gaziantep’te meydana gelen olayda çöp konteynerlarından çöp ve kağıt toplayarak hayatlarını idame ettiren iki genç öğle saatlerinde karıştırdıkları bir çöp konteynerı içinde yeni doğmuş bir bebek buldular. İki genç üzerlerindeki ceketleri çıkararak talihsiz bebeği sararak il içerisinde bulunan özel bir hastaneye götürdüler.

Çöp toplayıcıları tarafından hastaneye getirilen talihsiz bebek hemen yapılan ilk kontrollerin ardından yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınırken talihsiz bebeğin kordonunun koparıldığı ve vücudunun bazı yerlerinde ezikler ve yaralar görüldü.

Konu hakkında açıklama yapan özel hastanenin başhekimi “ İlimizde geçimlerini çöp ve kağıt toplayarak sağlayan gencimiz bir çöp konteynerı içinde buldukları bebeği bize getirdiler. Tüm çalışama arkadaşlarımız seferber olduk ve bebeğimizi hemen yoğun bakım ünitemizde tedavi altına aldık. Şu an itibariyle sağlık durumu stabil ve daha da iyiye gidiyor. Bebek bize geldiğinde göbek bağının kopuk olmasından doğumu bir hastanede gerçekleştirilmediğini tahmin ediyoruz. Hastanemizde çalışan tüm personelimiz bu talihsiz bebeğe bir anne ve baba şefkati ile bakıyor. Onun için tüm mesai arkadaşlarım adeta seferber olmuş durumda. Kısa bir süre içinde tamamen sağlığına kavuşacağını ümit ediyoruz. Bebeğimizin tedavisinin tamamlanmasının ardından Aile ve Sosyal Yardım Bakanlığı yetkililerine teslim edeceğiz” dedi.

Polis ekipleri de çöp konteynerı içine terk edilen talihsiz bebeğin ailesinin bulunması için çalışmalara başladığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.