Sokağa atıldığını iddia etmişti

Antalya’nın Kepez ilçesinde meydana gelen olayda Şehitler Parkı’nda devriye gezen polis ekipleri, park içerisinde bastonu yardımıyla zorlukla yürüyen Fatma B.’nin yanına giderek kendisine sokağa çıkma kısıtlaması bulunduğunu hatırlattı. Polislerin bu uyarısı üzerine Fatma B. adındaki kadının ağladığı gözlenirken yaşlı kadın polis ekiplerine yakınları “Beni valiliğe götürün yavrum. Bana sahip çıkarlar” dedi. 

Olaya tanık olan gazetecilerle konuşan Fatma B. kendisinin aile yakınları tarafından zorla evinden çıkartılarak sokağa atıldığı ve üzgün olduğunu ifade ederken kendisinin kalacak bir yeri olmadığını söyledi. Fatma B. annem, babam, kardeşlerim ve eşim vefat etti. Burada kendi evimden kovuldum. Akseki köyünde bir eski evim var. Son çare orada kalabilirim” dedi.

Polis ekipleri tarafından işlemleri yapılmak üzere polis merkezine götürülen Fatma B.’nin burada kendisi evinden kovan yakınlarından şikayetçi olmayacağını söylemesi üzerine polis ekipleri tarafından yaşadığı eve götürüldü.

Fatma B.’nin yakınları olayın evden kovma olmadığını sadece yanlış anlaşılma ve yaşlı kadının aşırı alınganlık göstermesinden kaynaklandığını söyleyerek Fatma B.’yi evlerine aldıkları öğrenildi.

Fatma B.’nin yakınları yaptıkları açıklamada “Fatma B.’nin kendisi ile tartışılmasını veya kendisine bir söz söylenmesi üzerine devamlı olarak kendisinin burada istenmediğini ima ettiğini, sık sık evden çıkıp mahallede komşulara kendilerini şikayet ettiğini ama daha sonra da bir şey olmamış gibi bugüne kadar geri döndüğünü ifade ederlerken ilk kez polislere haklarında şikayet yaptığını” ifade ettiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.