Aracında yakılarak öldürülmüştü

Trabzon’un Yomra ilçesi Gülyurdu Mahallesi’nde önceki gece meydana gelen olayda kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından, Soner Taşkın adlı kişi bir aracın içinde silahlı saldırıya uğradıktan sonra bu kişi veya kişiler tarafından aracın yakılarak ateşe verilmesi sonucu hayatını kaybetmişti.

Olay sonrası vatandaşların ihbarı üzerine olay mahalline sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edilirken araçtaki yangının kısa sürede söndürülmesi sonucu yapılan ilk incelemede Soner Taşkın’ın olay yerinde hayatını kaybettiği tespit edildi.

Yomra İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler cinayet zanlısı olarak Önder T.’yi yakalayarak gözaltına aldılar. Önder T. jandarmada verdiği ifadesinde suçunu itiraf ettiği öğrenildi.

Jandarmada ifade veren Önder T. “ Olay gecesi Soner Taşkın önce Neşat A ile buluştuktan sonra gelerek beni aldılar. Daha sonra hep beraber aracımızla Gülyurdu Mahallesinden çıktıktan sonra araç içerisinde bilinmeyen bir nedenden dolayı gereksiz bir tartışma yaşandı. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine belimdeki tabancamı çıkararak Soner Taşkın’ı vurduktan sonra araçtan çıktım ve aracın kapılarını kilitledikten sonra aracı ateşe vererek olay yerinden uzaklaştım” dediği öğrenildi.

Önder T.’nin işlediği cinayetten sonra arkada tanık bırakmamak için Neşat A. adlı şahsı öldürmeye çalıştı ve Neşat A.’ya birkaç el silahı ile ateş ettiği öğrenilirken araç içindeki tartışmanın ufak bir alacak verecek meselesinden dolayı çıktığı öğrenilirken Jandarmada işlemlerin tamamlanmasının ardından Önder T.’nin Trabozn adliyesine sevk edilmesi bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.