Cami tuvaletinde kız çocuğuna cinsel tacize 10 yıl hapis

Çorum’da Karakeçili Azap Ahmet Sokak’taki Azap Ahmet Cami’nin şadırvanında geçen yıl 3 Nisan günü, meydana gelen olayda ilçede simitçilik yaparak geçimini sürdüren Mehmet Sarıoğlu, daha önce kendisine ait bir dairede kiracısı olarak oturan kadının 11 yaşındaki kızı C.E.’ye, cami tuvaletinde cinsel istismarda bulundu.

Tacizi fark eden cami cemaati kız çocuğunu cami tuvaletinden çıkartarak korumaya aldıktan sonra tacizci şahsın gitmesine engel olmak için tuvaletin kapısını kilitleyerek durumu polise ihbar etti. İhbar üzerine camiye gelen polis ekipleri Mehmet Sarıoğlu’nu yakalayarak gözaltına aldı. Mehmet Sağıroğlu’nun emniyette yapılan sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

‘Çocuğa cinsel istismar’ suçundan Mehmet Sarıoğlu hakkında, Çorum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın karar duruşmasında son sözü sorulan, tutuklu sanık Sarıoğlu, “Namaza yetişmek için abdest almak için caminin tuvaletine gittiğimde bu kızın peşimden geldiğini görünce kendisine burasının erkekler tuvaleti olduğunu söyleyerek kolundan tutarak tuvaletten çıkarmak istedim. Abdest alırken tekrar erkekler tuvaletine gelerek cebimden paramı ve cep telefonumu çaldı. Ben bu kıza hiçbir şekilde ellemedim, sarılmadım ve hiçbir yerinden de öpmedim. Her gün benimle cezaevimde dalga geçiyorlar. Üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Mahkemeden beraatimi talep ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti verdiği kısa bir aradan sonra Sarıoğlu, ‘küçük çocuğa cinsel istismar’ suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırırken sanığa cezada indirim vermedi. Mahkemenin kararı sonrasında Çorum Belediyesi kadın meclis üyeleri karara sevindiklerini açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.