İyi Parti istifa şoku ile sarsıldı

Millet İttifakı listesinden 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde İYİ Parti Salihli Belediye Meclis Üyesi seçilen Emekli Albay Ufuk Erdöl, bugün basına yaptığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Ufuk Erdöl açıklamasında, “Kurucu üyesi olmaktan her zaman gurur duyduğum vatanım, ülkem ve halkımızın geleceğine dair yapılacak çalışmalara gereken desteği vermekten ve bu uğurda mücadele etmekten başka bir düşünce içerisinde işçinin, emekçinin, işsizin, gencin, kadınlarımızın ve geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın, kısacası Türk milletinin yükselmesi ve refaha ulaşması için, İYİ Parti çatısı altında yıllarca verdiğimiz emeklerimizin, mevcut ilçe başkanı ile bir yere varamayacağına kanaat getirmiş bulunmaktayım. Siyasette tabandan gücünü alamayan hiç kimse başarılı olamaz. Önemli olan her zaman birilerinin değil milletin adamı olmaktır. Siyaset uğruna koltuğunu kaybetmemek için antidemokratik yollara sapan ve bunları adeta destekleyen İl başkanlığı da dahil olmak üzere, yönetimin tamamın bunlara alet eden bir oluşumun içinde bulunmamak adına, İYİ Parti üyeliğimden istifa ettiğimi belirtir, sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti Belediye Meclis üyeliğinden istifa eden Ufuk Erdöl’ün  görevine bağımsız olarak devam edeceği öğrenilirken bu istifa sonrasında Salihli Belediye meclisinden İYİ Parti’nin üye sayısı 2’ye düştü. Salihli’de geçtiğimiz yılda İYİ Parti Meclis üyesi Reşide Sağlam partisinden istifa ederek MHP’ye geçmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.