Kına gecesi babası tarafından eşi öldürülen kadın “Hiçbir şeyi hatırlamıyorum” dedi

Kahramanmaraş’ta yaşayan Eser Efsane ile Gaziantep’te yaşayan Damla Efsane, çifti tanıştıktan sonra iki ailenin onayı ile nişan yaptılar.  Çift 10 ay nişanlı kaldıktan sonra düğünün daha sonra yapılması kaydıyla nikah masasına oturdu. Nikah sonrasında çift düğün hazırlıklarına başlayan çiftin aileleri, alışveriş nedeniyle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine ız tarafı düğünden vazgeçince çift ailelerinden habersiz olarak Kahramanmaraş’a kaçtı.

Çiftin Kahramanmaraş’a kaçarak birlikte yaşarken aile büyüklerinin araya girmesi üzerine Damla Efsane’nin ailesi düğüne izin verdi.

20 Eylül 2019 gecesi kız evinin önünde kına gecesi düzenlenirken gelinin babası Mehmet Gökbulut, damat Eser Efsane’yi boğazını keserek, öldürürken annesi Meryem Fidan’ı da ağır yaraladı. Yaşanan cinayet sonrasında Mehmet Gökbulut ve cinayete yardım ettikleri iddia edilen eşi Ayyuş Gökbulut, oğlu Cafer Gökbulut ve kayınbiraderi Gökhan Gökbulut, tutuklandı.

Gaziantep 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına devam edilen 3 sanık bugün hakim karşısına çıkarlarken duruşmada gelin Damla Efsane SEGBİS sistemi üzerinden tanık olarak dinlenirken “Olay esnasında hiçbir şey hatırlamıyorum. O esnada baygınlık yaşadım. Aileler arasında eşya yüzünden tartışma yaşandı ve sonrasında olay bu noktaya geldi. Kına gecesinde her şey bir anda gerçekleşti” dedi.

Duruşma, diğer tanıkların dinlenmesi için ertelendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.