3 günlük işçi tazminatını alamayınca dehşet saçtı

İstanbul’un Bağcılar ilçesi Mahmutbey Mahallesi’nde 26 Haziran Cuma günü meydana gelen olayda iddialara göre bir tekstil firmasında 15 Mart tarihinde işe başlayan Harun K. iş yerinde çalışmaya başladıktan 5 gün sonra ülkemizi etkisi altına alan korona virüs salgını yüzünden çalıştığı tekstil firması tarafından ücretsiz izne çıkarıldı. İşe başladığı 5 günlük sürede sadece 3 gün mesai yapan Harun K. ücretsiz izin tarihi dönüşü çalıştığı yere gelerek kendi isteği ile işinden ayrılırken tazminat talebinde bulundu.

Harun K.’nın tazminat talebine tekstil firması yetkilileri de 3 günlük mesai için tazminat vermeyeceklerin söylemesi üzerine iş yerinden ayrılan Harun K. yanına aldığı arkadaşları ile tekrar çalıştığı tekstil firmasına gelerek bir daha tazminat talebinde bulundu. Firma yetkililerinden tekrar ret cevabı alan Harun K. tekrar iş yerinden ayrıldı. Kısa bir süre sonra da bu kez de 3 araba ve 10 kişi ile tekrar iş yerine geldi. İş yeri yetkilileri Harun K. ve yanında birlikte gelen kişilerle uzlaşmak isterken küfürleşme ve kavga yaşanmaya başlandı.

Çıkan kavgada Harun K. yaralanırken iş yerine gelen 3 arabadan ikisi olay yerinden kaçarken vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri kavgaya karışan kişileri gözaltına alırken çıkan kavgada yaralanan Harun K.’ya sağlık ekipleri olay yerinde ilk müdahaleyi gerçekleştirdikten sonra ambulansla hastaneye götürüldü. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.