10 aylık bebeğiyle birlikte intihar etti

Bolu’nun Borazanlar Mahallesi 434. Sokak’taki apartmanda oturan yakınlarını ziyarete 10 aylık bebeği Yaprak’la birlikte giden Songül Can daha sonra çocuğunu uyutmak için yan odaya gitti. Yan odada bulunan balkona bebeği ile birlikte çıkan Songül Can ve bebeği birlikte aşağı düştüler.

TÜM ÇABALARA RAĞMEN KURTARILAMADILAR

Songül Can’ın ve bebeğinin düştüğünü gören komşuları durumu hemen sağlık ve polis ekiplerine bildirdiler. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken sağlık ekipleri olay yerinde ilk müdahalelerini gerçekleştirdikten sonra ambulansla Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan anne ve bebeği doktorların tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiler.

TALİHSİZ BEBEK DAHA ÖNCE DE DÜŞMÜŞ

Polis ekipleri olayı araştırmak için çalışmalara başladıklarında annesiyle birlikte balkondan düşen Yaprak Can’ın 4 ay öncede Mudurnu ilçesinde yaşadıkları evin 2’inci katından düştüğü ve hastanede tedavi edildikten sonra dün taburcu edildikleri öğrenildi.

OLAYIN İNTİHAR OLDUĞU TESPİT EDİLDİ Polis ekipleri olayın intihar olabileceği üzerine geniş çaplı araştırmaya başladıklarında çevrede bulunan tüm güvenlik kamera kayıtlarını inceleme altına aldıklarında 10 aylık bebek Yaprak Can’ın beton zemine düştükten yaklaşık 10 saniye sonra annesinin düştüğümü görmeleri üzerine olayın intihar olduğu belirlendi.
Songül Can’ın ilk bebeğini doğurduktan sonra psikolojik sorunlar yaşamaya başladığını ve her iki doğum sonrasında uzun süreli olarak Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.