Pınar Gültekin’in katili tutuklandı

Muğla’da 16 Temmuz  günü kaybolan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in ailesinin Muğla’ya gelerek kayıp ilanı vermesinin ardından 5 gün sonra yapılan arama çalışmaları sonrasında eski sevgilisi tarafından vahşi bir cinayete kurban gittiği tespit edilerek kaybolmasının ardından 5 gün sonra cansız bedeni Muğla’nın Menteşe beldesi ormanlık alanda bir çöp varilinin içinde yakılmış ve üzerine beton dökülmüş olarak bulunmuştu. Polisler ve jandarmalar tarafından yapılan teknik ve fiziki takip sonrası Pınar Gültekin’i öldüren eski sevgilisi Cemal Metin Avcı gözaltına alınmıştı.

Jandarmada yapılan sorgusunda Cemal Metin Avcı “Pınar Gültekin’i kıskançlık krizi sonucu öldürdüğünü ve cansız bedenini Menteşe beldesinde ormanlık alana bir varil içine koyarak yaktıktan sonra üzerine beton döktüğünü “ itiraf etti. İtiraf sonrasına jandarma ve polis ekipleri Pınar Gültekin’in ormanlık alanda Cemal Metin Avcı’nın söylediği yerde cansız bedenine ulaştı.

Jandarmadaki işlemlerin bitmesinin ardından Cemal Metin Avcı Adli Tıp Kurumuna gönderilerek burada, doku, saç, kıl ve kan örneği alındıktan sonra Muğla Adliyesi’ne sevk edildi.

Muğla Adliyesi’nde savcı ve mahkeme tarafından sorgulanan  Cemal Metin Avcı burada verdiği ifadesinde cani sevgili “ Kıskançlık krizi yaşanırken bana saldırınca aramızda kavga çıktı. Kavga esnasında Pınar’ı öldürdüm. Önce cesedini yakmak istedim başaramayınca orada bulunan çöp variline sokup üzerine beton döktüm. Beraber çiftliğe giderken öldürme niyetim yoktu. Cinayeti işledikten sonra yakalanacağımı biliyordum” dedi. Yaklaşık 6 saat savcılık ve mahkeme tarafından sorgulanan Cemal Metin Avcı daha sonra , ‘Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.