Ceylanpınar Belediye Başkanı darp edildi

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde belediye başkanı seçilen Abdullah Aksak 8 ay önce görevden alınmıştı. İlçenin AKP’li eski Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın yeğenleri  dün öğlen saatlerinde Ceylanpınar Belediye Başkanlığı binasına gelerek içeride bulunan AKP’li belediye basıp başkanı Feyyaz Soylu’yu darp ettiler.Darp edilen Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun akrabaları darp olayını öğrenince belediye binasına gelerek akrabalarını darp eden grupla sokakta kavgaya giriştiler.

Ceylanpınar Belediyesi’ne Abdullah Aksak döneminde kesilen 3.5 milyonluk fatura nedeniyle eski başkan Aksak ile Belediye Başkanı Feyyaz Soylu arasında bir süredir ilçede ciddi gerginlik yaşandığı öğrenildi.

Sokakta yaşanan arbede sonrasında sosyal medyada “Abdullah Aksak Sevdalıları” isimli hesap, Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun darp edilmesinden sonra “Bir anlaşma yapıldı. Eğer o anlaşmaya uymazsanız gereği böyle yapılır, şimdi tosun paşa kırılan parmağını tedavi et” mesajını paylaştı.

Belediye Başkanı Soylu’nun  eski Belediye Başkanı Abdullah Aksak’ın yeğenleri tarafından darp edilmesinden sonra ikinci kavga belediye binası önünde ve sokakta yaşandı. Sokak içinde bir anda ellerinde silah ve sopalarla cadde boyunca kavga ettiler.

Ceylanpınar Gündem haber sitesi olayla ilgili yaptığı haberinde  “Feyyaz Soylu, belediyeye kesilen 3.5 trilyonun yarısını vermeyince Aksaklar belediyeyi basıp Soylu’yu darp ettiler” diye haber paylaştı.

İlçede Belediye binası ve sokak içerisinde yaşanan olayların büyümemesi için Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Emniyet Müdürü ve Garnizon Komutanı’nın ilçeyle temasa geçtikleri öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.