TFF Süper Lig 24 takımlı mı olacak?

Ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle tüm liglerde mücadele eden takımların kötü etkilendiği gerekçesiyle , Türkiye Futbol Federasyonu aldığı bir kararla bu sezon tüm liglerde küme düşmenin kalktığını ve Süper ligin gelecek sezon 21 ekiple oynanacağını açıklamıştı.

Futbol Federasyonun aldığı bu karar sonrasında bazı kulüpler federasyona başvuru yaparak Süper Lig’e 1 takımın daha çıkarılması gerektiğini ve ligin 22 takımla oynanması gerektiğini belirtti.

Adana Demirspor’un Süper Lig’e alınması için TFF’ye yoğun baskılar sürerken şu anki mevcut statüde her takımın bir hafta bay geçerek oynanacak olmasının ardından play off ile Süper Lig kapısından dönen Bursaspor, Akhisarspor ve Adana Demirspor’un Kurban Bayramı bitiminin ardından TFF’ye müracaat edeceklerini açıklamalarının ardından gözler şimdi TFF’ye çevrildi.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından bazı TFF’ yöneticileri de Riva’da konuyla ilgili görüşmelerde bulunurken, yaşanan gelişmeler de yakından takip edildi. Önümüzdeki hafta gerçekleşmesi beklenen TFF Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bu konu gündeme getirilecek ve bir karara bağlanacak.

Konu hakkında TFF yönetim kurulunda bulunan bir çok yöneticinin Süper Lig’in kapısından play-off finalini kaybederek dönen Adana Demirspor’un da lige dahil edilmesi yönünde. Bu konuyla ilgili olarak maç planlama bölümünün bir çalışma yapması istendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.