Vali yardımcısı miras yüzünden annesini ve kardeşini öldürdü

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi 64004 Sokak’ta meydana gelen olayda  Baba Şeref Polat’ın toplamda yaklaşık 20 milyonu bulacak para ile malın aile içinde paylaşımına karar verildi. Aile bireyleri içerisinde bulunan ve mal paylaşımında anlaşamayan Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat, annesi İkbal ve avukat kardeşi Altuğ Polat ile mal paylaşımından dolayı zaman zaman tartışma yaşadı. Babasının para ve malın büyük kısmını kardeşi Tolga Polat’a vermek istemesi üzerine anne İkbal Polat ve avukat oğlu Altuğ Polat, Şeref Polat’ın akli dengesinin yerinde olmadığı iddiasıyla vesayet davası açtı. Tolga Polat dün görülecek dava öncesi annesinin evine gitti. Evde yaşanan tartışma sonrasında tabancasını çıkarıp, önce annesine ardından merdivenlerden kaçmaya çalışan kardeşine ateş açtı.

Komşuların silah sesini duymaları üzerine durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay mahalline gelen sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen Altuğ Polat ile annesi İkbal Polat kurtarılamayarak hayatlarını kaybederken olay yerine gelen Adana İl Emniyet Müdürü Doğan İnci de olay yerine gelerek, incelemelerde bulundu.

İşlediği cinayetler sonrasında Vali Yardımcısı Tolga Polat polis ekiplerine teslim olurken silahlı saldırı sonrasında hayatlarını kaybeden İkbal Polat ve oğlu Altuğ Polat’ın cansız bedenleri ise cumhuriyet savcısının olay yerindeki incelemelerinin ardından Adana Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Vali Yardımcısı Polat’ın emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.