Muharrem İnce CHP’yi bombaladı

CHP’den ayrılarak yeni bir oluşumun eşiğine gelen Muharrem İnce Türk siyasetinin gündemini meşgul etmeye devam ederken Muharrem İnce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun delegelerle kurduğu dikta sistemine karşı çıkarak partisiyle ayrılma noktasına gelmişti.  Muharrem İnce’nin bu çıkışı sonrasında birçok CHP’li tarafından hain ilan edilen Muharrem İnce, Ankara’da kameralar karşısına geçti.

Kameralar karşısında “Bilen de bilmeyen de konuştu, sıra bende.” diyerek sözlerine başlayan Muharrem İnce, “Türkiye’de uzun yıllardır ciddi bir muhalefet sorunu var. CHP’de seçimle gelmesi gereken Meclis Grup Başkanvekilleri, ilk kez genel başkan tarafından atanıyor.” dedi.

 Muharrem İnce’nin açıklamalarından satır başları;

 Kurultaylarımızda delegelerimizle bile 5 dakika konuşabilmek için büyük çaba harcamak gerekiyor. Daha önceki yıllarda eski Genel Başkanımız İsmet İnönü ilerlemiş yaşına rağmen, kurultaylarda günlerce kurultayı takip etmiştir. Şu anki Genel Başkanımız ise kendi konuşmasını yapmış ve alanı terk etmiştir. Bana göre CHP’den ayrılırken dilekçe ile ayrılınmaz ama ayrılsam dahi CHP’yi kurtarmak için ayrılırım.

Benim startını verdiğim harekatın adı ‘Bin Günde Memleket Hareketidir’. Bu harkeat için ciddi ve önemli kişilerden bir oluşum kurdum. Kurduğumuz bu kadro ile zaferlere hazırlanıyor ve gücümüzü milletimizden alıyoruz.

Harekatımızı 4 Eylül’de Sivas Kongresi’nin yıl dönümünde Sivas’ta başlatacağız. Harekatımızın içinde asla Atatürk düşmanları olmayacağı gibi aynı zamanda ırk, dil, din ayrımına şiddetle karşı çıkacaktır. Ben partiyi bölmüyorum, oyları da bölmüyorum, millet ittifakının içerisindeyim” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.