Köpeğe tecavüz eden yaşlı adam serbest bırakıldı

Geçtiğimiz günlerde Antalya’nın Kepez ilçesi Ayanoğlu Mahallesi 1802 Sokak’ta bulunan bir gecekonduda meydana gelen iğrenç olayda, 71 yaşında olan ve hayatını kağıt toplayarak sağlayan Halil Y. sokakta bulduğu iki yavrusu olan bir köpeğin boynuna ip bağlayarak evine götürmeye kalkması üzerine mahallede ikamet eden çocuklar yaşlı adamı takibe aldılar

Halil Y.’nin boynuna ip bağlayarak gecekondusuna götürdüğü köpeğe ne yapacağını merak eden çocuklar evin yıkık duvarına tırmandıklarında yaşlı adamın köpeğe tecavüz ettiğini görmeleri üzerine bu anları cep telefonları ile kaydederek durumu polise ihbar ettiler. Çocukların ihbarı üzerine yaşlı adamın gecekondusuna gelen polis ekipleri Halil Y.’yi yakalayarak gözaltına alarak ifadesinin alınması için polis merkezine götürdüler.

Mahallenin çocukları tarafından cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde Halil Y.’nin evine götürdüğü köpeğin arka ayaklarını hortumla bağladıktan sonra köpeğe tecavüz ettiği görüldü. Tecavüze uğrayan köpek ve yavruları bir barınağa teslim edilirken mahalle sakinleri Halil Y.’nin, daha öncede benzer eylemlerde bulunduğunu belirterek hakkında şikayetçi oldular. Mahalle sakinleri bir daha bu tarz bir olayın mahallerinde yaşanmaması için gerekli her yere şikayetçi olacaklarını söylediler.

Polisler tarafından gözaltına alınarak polis merkezine götürülen Halik Y.’nin burada alınan ifadesi sonrasında savcılığa sevk edildi. Savcılıkta işlemleri tamamlanan Halil Y. sabah saatlerinde tekrar nöbetçi savcılıkta ifadesi alındıktan sonra hakkında para cezası verilerek serbest bırakıldığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.