İki kişiyi öldürdükten sonra dondurma yiyerek teslim oldu

Antalya’nın Aksu ilçesine bağlı Yurtpınar Mahallesi Yenimahalle mevkisinde bitişik binalarda yaşayan ve aralarında arsa payları yüzünden anlaşmazlık bulunan İsmail Yılmaz, yeğeni İsmail Yılmaz’ın evinin önüne giderek kendi adını taşıyan yeğenini aracına binmek istediği esnada av tüfeğiyle ateş etmeye başladı. Açılan ateş sonrası yeğen Yılmaz aracına binerek kaçmak istediği esnada açılan ateş sonucu olay yerinde hayatını kaybetti.

Silah seslerini duyarak evlerinde sokağa fırlayan yengesi Şerife Yılmaz ile yeğeninin eşi Zahide Yılmaz’a da ateş açtı. Açılan ateş sonucu Şerife Yılmaz göğsünden, Zahide Yılmaz ise ellerinden vurulurken rastgele ateş etmeye devam eden İsmail Yılmaz yakınlarda bulunan bir serada çalışan Veli Uyan’ı da bilinmeyen bir nedenden dolayı vurarak öldürdü.

İşlediği cinayetler ve yaraladığı insanların ardından bir markete giren amca Yılmaz bir markete giderek dondurma satın aldı ve dondurmasını yedikten sonra Aksu İlçe Jandarma Komutanlığı’na giderek, teslim oldu.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma ve sağlık ekipleri, yeğen İsmail Yılmaz’ın cansız bedeniyle karşılaştı. Yaralılar ise ambulansla Kepez Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alınırken, İsmail Yılmaz’ın açtığı rastgele ateş sonucu 50 metre uzaklıkta bir evde yaşayan Tuğba Avcı adlı genç bir kızın da yaralandığı öğrenildi.

İki kişiyi öldürüp 3 kişiyi yaralayan İsmail Yılmaz teslim olduğu Aksu İlçe Jandarma Komutanlığı’nda alınan ifadesi sonrasında sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından kasten öldürme’ suçundan tutuklandı. Öte yandan öldürülen İsmail Yılmaz ve Veli Uyan, Aksu ilçesinde toprağa verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.