CHP’li vekil Sağlık Bakanı’nı bombaladı

Geçtiğimiz hafta Ordu’nun Altınordu ilçesinde yapılan bir düğünde 32 kişinin aynı makyaj malzemesini kullanmasından dolayı koronavirüs kapmasını vatandaşlara anlatarak uyaran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı, CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel kentte yaşanan başka olumsuz olayları da örnek vererek eleştirdi.

CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda “ Test sonucu pozitif olan Kıymet T. adlı bir vatandaşın başka bir rahatsızlığı olmadığı için evine gönderildi ve bu kadın 3 gün sonra bin bir zorluklarla getirilen ambulans ile Ordu Devlet Hastanesi’ne ulaştırıldı. Benim de dahil olduğum, yoğun bakım yeri arama çabaları sonuç veremeden acilde dün hayatını kaybetti” dedi.

Sosyal medyada açıklamalarına devam eden CHP’li vekil Adıgüzel “ Test sonucu pozitif çıkan hastaların kontrol edilmediğini öne sürerek “Evine gönderilen hastalar kontrol edilmediği için fındık topluyorlar. Sadece Doğu Karadeniz’de 10 ilde 80 yeni vaka varken sadece Ordu’da o gün 160 yeni vaka vardı” ifadelerini kullandı.

Mustafa Adıgüzel Sağlık Bakanı Koca’yı sahaya davet ederken, “Artık hiç inandırıcı değilsiniz. Ne yoğun bakım, ne diğer hasta yatakları, ne de ısrarla gözümüzün içine baka baka bilerek verdiğiniz yanıltıcı diğer sayılar ile artık sanal ortamlardan sanal rakamlar ile bakanlık yapmayı bırakıp sahaya gelin sahaya” diye yazdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.