Beykoz’da silahlı çatışma

İstanbul’un Beykoz ilçesi Tokatköy Mahallesi Sultanaziz Caddesi üzerinde bugün öğlen saatlerinde meydana gelen olayda iddialara göre, otomobille gelen 4-5 kişilik bir grup cadde üzerinde bulunan bir derneğe otomobil ile çarptıktan sonra araçta bulunan kişiler otomobilden aşağıya indi. Aralarında daha önce husumet olduğu iddia edilen iki grup arasında dernek binasına çarpma yüzünden önce tartışma başladı. Tartışmanın bir anda büyümesi üzerine iki grup arasında kavga başlarken kavga bir anda silahlı çatışmaya dönüştü. Otomobille gelerek dernek binasına çarpan şahıslar üzerinde bulundurdukları silahlarla peş peşe ateş etmeye başladı. Otomobilden inerek silahlı saldırıyı gerçekleştirenlerin tabancalarından çıkan kurşunlar sonucu Kerem İ.  ile Kadir İ., bacaklarından yaralanırken, akraba olduğu öğrenilen Dursun Ali İ. başından yaralandı.

Cadde üzerinde meydana gelen silahlı saldırı sonrası çevrede panik yaşanırken olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralılara olay yerinde ilk müdahaleleri yaptıktan sonra ambulanslarla hastaneye kaldırılırken başından yaralanan Dursun Ali İ.’nin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Polis ekipleri olayın meydana geldiği bölgede güvenlik şeridi çekerek vatandaşları uzaklaştırırken silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişilerin tespit edilmesi için görgü tanıklarının ifadelerine ve çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarını inceleyerek silahlı saldırı sonrası kaçan saldırganların yakalanması için çalışmalara başlandığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.