Ceren Duman cinayetinde kan donduran ifadeler ortaya çıktı

İzmir’in Bornova ilçesinde meydana gelen olayda 16 yaşındaki Ceren Duman’ın cansız bedeninin moloz döküm alanında gömülü bulunmasının ardından Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olayla ilgili soruşturmalara başladıklarında kendiliğinden Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelen 2 şüpheli teslim oldu.

Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim olan şüphelilerden Ceren Duman’ın erkek arkadaşı olduğu iddia edilen 16 yaşındaki S.Ö. verdiği ifadesinde “Ceren ile birlikte Bornova’da günlük bir ev kiraladıklarını ve burada uyuşturucu kullandıktan sonra cinsel beraberlik yaşadıktan sonra Ceren’in birden bire fenalaştığı ve ağzından köpükler geldikten sonra öldüğünü fark ettiğini” söyledi.

İfadesine devam eden S.Ö. “Yaşadığım korku ve panik yüzünden kimseye bir şey söylemeden Ceren’in cesedi ile evde bir gün kaldım. Daha sonra arkadaşım T.Y. ile görüştüm. Gündüz vakti T.Y. ile birlikte Naldöken Mahallesi’nde bulunan moloz döküm alanında çukur kazdık. Gece geç saatlerde Ceren’in cansız bedenini battaniyeye sararak gündüz açtığımız çukura gömdük. Vicdanım el vermediği için arkadaşımla birlikte gelerek teslim olduk” dediği öğrenildi.

Polis merkezine teslim olan S.Ö.’nün arkadaşı T.Y.’nin de aynı ifadeyi verdiği öğrenilirken Ceren Duman’ın yapılan ön otopsisinde kurşun, saçma, delici alet  ve darp yarası olmadığı Duman’ın ölüm nedeninin uyuşturucu kullanımına bağlı olarak meydana geldiği üzerinde durulduğu bildirildi. Duman’ın kesin ölüm nedeninin tespiti için İzmir Adli Tıp Kurumundaki otopsi raporunun beklendiği belirtildi.

S.Ö.’nün polise teslim olmadan önce Ceren Duman ile birlikte çekilmiş fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştığı ve daha sonra sosyal medya hesabında buluna tüm fotoğrafları sildiği öğrenilirken S.Ö.’nin anne ve babasının telkinleriyle teslim olduğu öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.