Okullarda korona virüs hazırlıkları

Millî Eğitim Bakanlığı, yeni öğretim yılı başlamadan önce okul öncesi eğitim ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerini okullarıyla buluşturmaya yönelik hazırlıklarını tamamladı.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün yaptığı açıklamada ülke genelinde öğretime başlanacak tüm okullarda gerekli tüm dezenfeksiyon çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

Okullar için gereken hijyen ve dezenfektan ihtiyaçlarının da il milli eğitim müdürlükleri tarafından karşılandığını belirten Ziya Selçuk, yine tüm okullara  ihtiyaç durumunda kullanılmak üzere tüm okullarda ateş ölçer bulundurulmasının sağlandığını da kaydetti.

Ziya Selçuk’un konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde:

 “Yeni öğretim yılının başlayacağı önümüzdeki üç hafta içinde tüm öğrencilere ücretsiz maske desteği vereceğiz. Öğrencilerimizin kullanacakları maskeleri 81 ilde bulunan mesleki eğitim kurumlarımız ve halk eğitim merkezlerimizde üreterek okullarımıza ulaştırdık ve buradan temin edilebilecek. Okul servislerini kullanacak olan öğrencilerimizin okullara ulaşımları için servislerle ilgili planlamalar tamamlandı. Öğrencilerimizi okullarına ulaştırmakla görevli servis şoförlerine yönelik öğrenci taşımasında uymaları gereken tedbirleri kapsayan eğitimler de tamamlanarak gerekli bilgilendirmeler yapıldı. İl müdürlüklerimizin koordinasyonuyla velilerimize yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldı. Ayrıca, randevu vermek suretiyle okul ziyaretleri planlanarak velilerin okullardaki hazırlıklar ve salgın önlemlerine yönelik tedbirleri görmeleri sağlandı.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.