9 yaşındaki Esmanur korona virüs yüzünden hayatını kaybetti

Erzurum’da meydana gelen olayda Gaffur Kartal Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönlendirme biriminde çalışırken 9 yaşındaki kızı Esmanur Kartal’ın geçtiğimiz ay rahatsızlanması sonucu babası tarafından çalıştığı Kartal Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak burada tedavisine başlandı.

Esmanur Kartal’ın bağışıklık sisteminin zayıf olmasından dolayı doğumundan itibaren her ay düzenli olarak hastanede tedavisinin devam edildiği öğrenilirken Esmanur Kartal’ın yapılan testlerinde Covid-19’a yakalandığı tespit edildi.

Esmanur Kartal’ın Covid-19’a yakalandığını tespit edilmesi üzerine hastalığının birden ağır bir düzeyde seyretmesi üzerine yoğun bakım ünitesine kaldırıldı. 10 gün boyunca yoğun bakımda tedavisine devam edilen Esmanur Kartal 13 Eylül’de doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Esmanur Kartal, merkez Aziziye ilçesindeki Ilıca mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

Esmanur Kartal’ın ölümünün ardından Erzurum Sağlık İl Müdürü Bedir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı;

*O bir melekti, meleklerin yanına gitti. Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi çalışanlarından, kıymetli personelimiz Gafur Kartal’ın 9 yaşlarındaki melek kızı, Kovid-19’a yenik düştü, meleklerin yanına gitti.

*Her ölüm erkendir sahibine ancak bu çok acı oldu. Kıymetli kardeşim Gafur Kartal ve değerli ailesine, tüm yakınlarına, acıyı yüreklerinde hisseden sağlık camiamıza baş sağlığı diliyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.