Cinsel istismarda bulunan sahte şeyhin ifadesi ortaya çıktı

Fatih Nurullah ismiyle tanınan Uşşaki tarikatı lideri Eyyüp Fatih Şağban’ın 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismar suçundan tutuklanmasının ardından verdiği ifade ortaya çıkarken sahte şeyh hakkındaki suçlamaları reddederken küçük kızı dede şefkatiyle öptüğünü belirtti.

Sahte şeyh verdiği ifadesinde cinsel istismarda bulunmakla suçlandığı ;çocuğun ailesinin yanında hizmetli olarak çalıştığını belirterek  “F.A., eşi E. yanımda çalışırlar. Kızları Y.A her zaman yanıma gelerek elimi öperken bende küçük kızı yaşı küçük olduğu için yanağından örf ve adetlerimize uygun olarak dede şefkatiyle öpmüşümdür. Aramızda asla öyle iddia edildiği gibi taciz ve sarkıntılık yaşanmamıştır” dedi.

İfadesinin devamında “Ben evimde üst katta yaşarım. Bana bazen yiyecek ve içecek getirmiştir ama getirdiği anlarda yanında annesi ve kardeşi bulunurdu. Çok nadir yanıma tek başına gelmişliği vardır. Kanıt olarak gösterilen ses kaydında F.A.’nın ‘Dudağından öptün öyle mi?’ dediği, benim ‘He öyle’ dediğim olay, aslında Y.’nin elini öperken bana sarılmasından ibarettir. Bunun haricinde küçük kızla aramda bir şey olmadığı gibi yönlendirmeler yapılmıştır. Amaçları beni zora sokmak. Küçük kızın anne ve babası aralarında anlaşarak benden 70 bin lira almak için bana kumpas kurdular. Bu parayı ödemediğim için bu olaylar başıma geldi. Daha önce benden para istemişlerdi. Küçük kızlarını kullanarak bana kumpas kurdular. Bu iddiaların hepsi bir hayal ürünüdür” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.