Uyuşturucu ticareti yapılan özel bir okulun kapanması velileri isyan ettirdi

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Termessos Bulvarı üzerinde bulunan özel bir okulun sahibinin  uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderilmesinin ardından okulun  kapatılacağını duyan veliler okul önünde toplanarak çocuklarının eğitimi için ödedikleri ücretlerini istedi. Okulda bulunan görevliler paraların iade edilemeyeceğini söylemesi üzerine veliler durumu polise haber verdiler. Polis ekipleri veliler ve okul yetkilileri arasında olası bir kavganın önüne geçmek için uzun bir süre okul önünde bekledi.

Öğrenci velileri yaptıkları açıklamada “Yeni öğretim yılı için bir çok veliden paralar peşin alındı. Buraya 17 bin lira ila 19 bin lira arası parayı peşin ödeyenler var. Okul sahibi uyuşturucu ticaretinden yakalanmış. Okulun avukatları gelip okulu kapatacaklarını açıkladılar. Avukatların ellerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yazılmış yazı yok. Paramızın iadesini istedik ama bize şirket kasasının boş olduğunu söylediler. Paramızı geri alamayacağız. Bütün veliler mağdur durumda. Tek hatamız paramızı peşin ödenek” dedi.

Bir başka veli özel okulun nasıl TMSF’ye devredildiğini, devletin bu özel okulu Milli Eğitim Bakanlığı’na devretme şansı olmasına rağmen devredilmediğini, bu okulda okuyacak olan öğrencilerin durumları hakkında kimsenin kendilerini yönlendirmediklerini ve mağdur olduklarını dile getirirken “Pazartesi günü çocuklarımızı hangi okula göndereceğiz. Eşim ve ben çalışıyoruz ve 5,5 yaşındaki çocuğumuzu hangi okula göndereceğiz. Dava açsak mahkeme hakkımızda olumlu karar verse dahi paramızı alacağımız kimse yok. Hepimiz mağduruz ve devletin bizlerin mağduriyetini gidermesini bekliyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.