Kanada’da yeni vaka sayıları pik yaptı

Dünyanın bir çok ülkesinde Covid-19 vakalarında ikinci dalga endişesi yaşanırken Kanada’da son günlerde artan yeni vaka sayılarının ardından Kanada’da ikinci dalga endişesinin yaşanmaya başladı. Kanada Sağlık Bakanlığı yetkilileri yeni vaka sayılarını düşürmek ve kontrol etmek için yeni önlemlerin arttırılması gerektiğini ifade ediyor.

Kanada’da son günlerde hızla artmaya başlayan yeni vaka sayılarında ciddi bir artış yaşanırken, Sağlık Bakanlığı’na bağlı yetkililer son verileri açıkladı. Kanada Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre,ülke genelinde son 24 saate 2 bin 49 corona virüsü vakası belirlendi.

Kanada’da ilk vaka görülmesinin ardından bugüne kadar yaklaşık 8,9 milyondan fazla test yapılırken bugüne kadar ülke genelinde son bir ay içerisinde  89 kişi Covid-19 salgınından hayatlarını kaybederken son 24 saatte 8 kişinin Covid-19 yüzünden hayatını kaybetmesi ülkede büyük bir endişeye neden oldu. Kanada’da bugüne kadar vaka sayısı 162 bin 490 olarak açıklanırken bu vaka sayılarında 137 bin 614 hastanın tedavi sonrasında iyileştiği ve 9 bin 409 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kanada Sağlık Bakanlığı yetkililerinden Dr. Theresa Tam yaptığı açıklamada “Ülke genelinde yeni vaka sayılarında ciddi bir artış söz konusu. Günlük yeni vaka sayıları geçtiğimiz hafta ortalama 1 bin 634  civarında olması ve bu vakaların bir çoğunun nüfusun yoğun olduğu Ontario ve Quebec eyaletlerinde görüldüğü ve bu sayılarının toplamının neredeyse bugüne kadar ülke genelinde görülen vaka sayılarının %80’ini oluşturduğunu” ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.