Türkiye’nin en büyük seri katiline 2 kez ağırlaştırılmış müebbet isteniyor

Ordu’nun Akkuş ilçesinde meydana gelen 2 ayrı gasp olayından sonra şarküteri işletmecisi Mehmet Ali Çayıroğlu yakalanarak gözaltına alınmasının ardından yapılan soruşturmalarda Ordu ve Samsun’da, 12 kişinin ölümüyle bağlantısı olduğu ortaya çıkması üzerine Çayıroğlu, tutuklanarak cezaevine gönderilirken yapılan araştırmalarda 19 Ocak 2018 tarihinde cezaevinden çıkan Çayıroğlu’nun ilk cinayeti bir gün sonra işlediği belirlendi.

Yapılan araştırmalar genişledikçe Mehmet Ali Çayıroğlu’nun 12 kişiyi yangın çıkararak, silahla ya da zehirleyerek öldürdüğü belirlenirken çeşitli suçlardan sabıkası olduğu ortaya çıktı.

Ordu’nun Ünye ve Akkuş ilçelerinde işlenen 9 cinayetle ilgili olarak Akkuş Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame Ünye Adliyesi’nde gönderilirken hakkında 8 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 60 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.  İddianamede 12 cinayetin tamamının 2018 yılında işlendiği belirtilirken bugün Akkuş’ta Senayi-Ümit Türedi çiftinin cinayetlerinden yargılandığı davaya SEGBİS sistemi ile katılan Çavuşoğlu hakkında savcı 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini istedi. Söz alan sanık Çayıroğlu ise cinayetlerle ilgisinin olmadığını savundu. duruşma ertelendi.

Samsun’un Terme ilçesine bağlı Özyurt köyünde Sevim Semiz (80), engelli kızları Emine Semiz (50) ve Havva Gülen’in (60) gece yarısı evlerinde çıkan yangında hayatlarını kaybetmesiyle ilgili soruşturma halen Terme Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülüyor.

Ordu’nun Akkuş ilçesine bağlı Doğyolu Mahallesi’nde yaşayan ve kaybolduktan 1 hafta sonra cansız bedeni ormandaki dere yatağında bulunan Şeker Köseoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili soruşturmanın ise cinayette kullanılan suç aletinin kesin tespitinin yapılamaması nedeniyle tamamlanamadı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.