Bebek arabasında 3 aylık bebek bulundu

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinden meydana gelen olayda sokak içerisinde geçen Selma Meydan adlı bir kadın bir apartman önünde bebek arabası içinde bir bebek görmesi üzerine bir süre bebek arabasının başında bekledi. Bebeğin yanına kimse gelmeyince bebeğin ailesine ulaşmaya çalışmasına rağmen ulaşamayınca durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi.

112 Acil Çağrı merkezine bağlı ekipler gelene kadar Selma Meydan bulduğu bebeğin ilk bakımını bir işyerinin önünde yaparken bebek arabasının içinde bebek eşyaları, bezi ve yabancı bir evlilik cüzdanı bulundu.

İhbar üzerine Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri olay yerine gelerek bebek arabası içinde terk edilmiş 3 aylık bebeğin ailesinin bulunması için çevrede araştırmalara başladı. Çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis ekipleri daha sonra sağlık ekiplerine teslim etti. Sağlık ekipleri olay yerine gelene kadar terk edilmiş 3 aylık bebeğe ilk bakımın yapıldığı işyerindeki kadınlar yaparken bebek sağlık ekipleri tarafından ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bebeği bulan Selma Meydan “ Çocuğumu almak için dışarı çıktığımda bir bebeğin ağladığını görünce bebek arabasına yanaştım. Etrafında kimseyi bulamayınca çevredeki insanlara sordum. Daha sonra polislere haber verdim. Bebek arabasında bebek bezi vardı altını değiştirdim. O esnada bebek arabasında evlilik cüzdanını gördüm. Bebeğin burada unutulduğunu sanmıyorum zira yüzüne güneş gelmemesi için yüzü bir bezle örtülüydü. Daha sonra sağlık ekipleri gelerek bebeği hastaneye götürdü” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.