Mersin’in namlı dolandırıcısı firar sonrası yakalandı

Mersin’de lakabı ‘namlı dolandırıcı’ olan Orhan Oğuz’un, iddialara göre kendisine ait olmayan araç , ev ve meyve bahçelerindeki ürünü kendi malı gibi göstererek satarak insanları dolandırması sonrasında 18 ayrı davadan yargılanmış ve bu davalar sonrasında 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

Cezaevinden çıktıktan sonra başka suçlardan hakkında yakalama kararı çıkarılan Orhan Oğuz 2018 yılının Mart ayında Yunus ekipleri tarafından merkez Toroslar ilçesi Demirtaş Mahallesi’nde gezerken fark edildi. Orhan Oğuz Yunus ekipleri ile silahlı çatışmaya girdi ve bu çatışmada omuzundan yaralanan Orhan Oğuz Yunus ekiplerinden kaçmayı başardı.

Hakkında yakalama kararı bulunan Orhan Oğuz, bu kez de 2019’da Adana’nın Karataş ilçesinde ortaya çıktı. Kendisini fark eden jandarma ekiplerinden kaçmak isterken açılan ateş sonucunda Orhan Oğuz, kalçasından vurularak yakalandı.

Hastanede yapılan tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Mersin Açık Cezaevi’ne konulan Orhan Oğuz, 28 Nisan’da izinli olarak çıktığı cezaevine dönmeyerek firar etti.

Cezaevinden firar ettikten sonra Toroslar bölgesi civarında yaşanan dolandırıcılık olaylarının şüphelisinin Orhan Oğuz’un eşgaline uygun olduğunun tespit edilmesi üzerine soruşturmayı yürüten polis ekipleri firari Orhan Oğuz’un saklandığı yeri tespit ederek bu adrese operasyon düzenlerken Orhan Oğuz’un kaçmaması için çatılara ve baskın düzenlenecek evin çevresine polisler konuşlandı ve baskın sonrasında Orhan Oğuz yakalandı.

Sorgulanmak üzere emniyete götürülen Orhan Oğuz, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Basın mensuplarına görüntü vermemek için yüzünü elleri ve cerrahi maskesi ile kapatan Orhan Oğuz, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.