21 yaşındaki damat kayınpederini öldürdü

Konya’da meydana gelen olaydan kısa bir süre önce ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan cezaevinden tahliye olan 21 yaşındaki Mehmet D.’nin, 5 ay önce evlendiği daha öncesinde  3 yıl boyunca dini nikahla yaşadığı Didar D.’ye şiddet uygulaması üzerine kocasının evini terke ederek Konya’nın Karatay ilçesi Fetih Mahallesi Büyükkale Sokak’ta oturan ailesinin yanına yerleşti.

Eşinin kendini terk ederek baba evine geri dönmesi üzerine Mehmet D. sabah saatlerinde eşini eve geri götürmek için kayınpederi Barış Mıngır’ın evine geldi.

Mehmet D.’nin kızını tekrar alarak geri dönmesine izin vermeyen Barış Mıngır ile aralarında çıkan tartışma esnasında Mehmet D. üzerinde bulundurduğu tabancayla rastgele ateş edip, evden ayrıldı.

Mehmet D. gün içerisinde devamlı telefonla aradığı kayınpederi Barış Mıngır ile tartışmaya devam ederken akşam saatlerinde yanına annesi İsmidal D.  ve erkek kardeşi H.D.’yi  de alıp, 42 ACT 35 plakalı hafif ticari aracıyla yeniden kayınpederinin evine geldi.

Kayınpederinin evinde iddialara göre Mehmet D. ve Barış Mıngır birbirlerine ateş etmeye başlamaları üzerine Barış Mıngır vücuduna isabet eden 8 mermi sonucu ağır yaralandı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken sağlık ekipleri tarafından ambulansla Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Barış Mıngır  doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

Kayınpederi Barış Mıngır’ı vurduktan sonra olay yerinden kaçan Mehmet D. ile anne İsmidal D. ve kardeş H.D.’yi yakalayıp, gözaltına aldı. Soruşturma sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.