Şehit evine asılan Türk bayrağını yere atan kadın yakalandı

İstanbul’un Sultangazi ilçesinde meydana gelen olayda Şırnak’ta bir bombayı etkisiz hale getirmek isterken bombanın infilak etmesi sonucu şehit olan Esma Çevik’in babasının ikamet ettiği evin penceresine asılan Türk bayrağı, bir kadın tarafından kopartılarak yere atıldı. Yaşanan bu üzücü olay çevrede bulunan güvenlik kamara kayıtlarına yansırken acılı baba Hüseyin Akgül O “Acı bitmeden yeni bir acı yaşadım” dedi. 

Şehit babası Hüseyin Akgül’ün olayı polise bildirmesi üzerine polis ekipleri soruşturma başlatarak güvenlik kamera kayıtlarındaki Türk bayrağını kopararak yere atan kadının kimliğini tespit ederek kısa sürede gözaltına alırken emniyette ifadesini alınmasının ardından adliyeye sevk edilen kadının serbest bırakıldığı öğrenildi.

Yaşanan üzücü olayın ardından acılı babanın evine yeni bir Türk bayrağı asılırken yaşadığı üzücü olayı anlatan Şehit Esma Çevik’in babası Hüseyin Akgül, “Daha kızımı acısı bitmeden böyle başka bir acı yaşadım. Kızımın şehit olmasının ardından askerler evime gelerek bayrağı astılar. O kadın bizim mahallemizde oturuyor. Kendisini tanımam. Olay anında bayrağı hırsla çekip yere atıyor ve bu yetmezmiş gibi şehit kızım için iyi ki geberdi. Şehitler iyi ki geberiyor’ diye laflar etmiş  Daha sonrada gibi şehitlere ve devlete bir sürü hakaretler etmiş. O da yetmemiş gibi kızıma yönelik, Şikayetim üzerine terörle mücadele ekipleri 1o dk içinde kadını yakalıyor ve ifadesini alındıktan sonra Cumhuriyet Savcılığı bırakıyor. Bu daha çok beni yaraladı. Böyle bir suçu işleyen insanın dışarıda gezmesinden dolayı utanıyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.