Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt

Ak Partinin TBMM Grup Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yaptı. ,

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı konuşmasında kendisinin Fransız mallarını boykot kampanyasına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün kendi partisinin toplantısında yaptığı eleştiriyi dile getirdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirisinde “Fransa’ya boykotu saray sosyetesi ve sen uygularsın. O zaman boykot yapacaksanız Fransız uçaklarını satın. Eşinizin 50 bin Euro vererek aldığı Fransız marka çantasını saray bahçesinde yakın” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine sert tepki verdi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan siyasi hayatında Kılıçdaroğlu’nun yüreksiz olduğunu ifade ederek “Kemal bey dün eşimin çantası hakkında bazı laflar etti. Ben beklerdim ki benim hakkımda konuşsun. Ama onda o yürek nerede? Senin siyasetçi olduğuna inanmak için binlerce şahit lazım. Sen siyasetçiysen benim siyasetçi arkadaşlarım hakkında konuş. Ama konuşamazsın ki , konuşsan seni onlar dakikada paçavraya çevirir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan çanta konusuna da değinerek “Asıl yakılacak çantalar sizde var, o ayrı bir konu” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Fransız uçaklarının satılmasını istemesine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan “ Zeka yoksunu adam Airbusları satmamızı istiyor. Bunun konuyla ne alakası var. Bu uçaklar zaten sadece Fransız malı değil aynı zamanda bu uçakların yapımında İngiliz, Alman ve İtalya’nın ortaklıkları var. Bunlar stratejik ürünler. Ama bundan kendisinin bile haberi yok. Kendisi de bundan bi haber” diyerek Kılıçdaroğlu’na cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında CHP’lilere seslenerek “ Partinize gönül veren adamlar bu adamı iyi tanıyın. Bu adam ülke için maalesef sıkıntı” sözleriyle tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.