Pınar Gültekin cinayetinde flaş gelişme

16 Temmuz günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, kayboldu. Pınar Gültekin’e ulaşamayan ailesinin başvurusu üzerine jandarma ve polis ekipleri, arama çalışması başlattı. Polis ekipleri Pınar Gültekin’in kaybolmasıyla ilgili olarak eski sevgilisi Cemal Metin Avcı’yı gözaltına aldı. Polis ekipleri tarafından sorgusu yapılan Cemal Metin Avcı, Pınar’ı çıkan kavgada elleriyle boğup öldürdüğünü, bağ evinde cesedini çöp varilinde yakıp, üzerine beton döktüğünü itiraf etti. Polis ekipleri itiraf sonrasında Cemal Metin Avcı’nın gösterdiği yerde bulunan varilde, Pınar’ın bir bölümü yanmış cesedine ulaşıldı. Cemal Metin Avcı çıkarıldığı mahkeme tarafından ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek’ suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame kabul edilirken kardeş Mertcan Avcı hakkında da ‘yardım ve yataklık’ suçundan 5 yıl hapis cezası talep edildi.

Yapılan araştırmalar ve cinayeti işleyen Cemal Metin Avcı’nın anne-babası ve bir yakınları ile ilgili, kanun yararına bozma talebiyle Adalet Bakanlığı’na başvuruldu. Kardeş Mertcan Avcı’nın verdiği ifade davanın seyrini değiştirirken cinayetin işlendiği saatlerde bağ evine sık sık araçların girip çıktığı bilgisi araştırıldı ve bağ evine mobese kayıtlarına göre giren üç araçtan birinin Cemal Metin Avcı’ya, diğer aracın Mertcan Avcı’ya ve üçüncü aracın baba Selim Avcı’ya ait olduğu öğrenildi.

Araştırmalar derinleştirilerek cinayet mahallinde olay günü Cemal Metin Avcı, 17.34’te baba Selim Avcı’yı aradı. 19 saniye süren görüşmenin, cinayetin işlendiği saat dilimi olan 15.00-16.00 sonrasına denk geldiği anlaşıldı. Avcı ile babası arasında cinayet günü toplam 4 telefon görüşmesi gerçekleşirken, anne Ayten Avcı ile oğlu arasında ise 3 telefon görüşmesi gerçekleşti. Avcı’nın annesini aradığı anılan görüşmelerden biri saat 19.40’ta gerçekleşti. Yine, bir diğer şüpheli Şükrü G. O.’ya ait cep telefonu cinayet bölgesine yakın bir bölgede sinyal verdi.

Ortaya çıkan deliller sonrasında Gültekin ailesinin avukatı anne-baba Avcı ve Şükrü G. O. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.