Cumhurbaşkanı Erdoğan yatırımcılara çağrıda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ’da, AK Parti İl Kongresi’ne katıldı ve burada yatırımcılara çağrıda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın ve ülkemizin ekonomide yaşadığı sıkıntıları ve süreci dikkate alan yeni bir yaklaşımın hayata geçirileceğini belirtti.

Erdoğan, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

“Hukukta yeni bir reform dönemi başlatacağız. Aynı reformu ekonomide gerçekleştirmek için bakanlıklar, kurumlar yanında ilgili kesimlerle yakın diyalog halinde olacağız. İlk hedefimiz enflasyonu kısa sürede tek haneli rakamlara, ardından orta vadeli programımızdaki seviyelere çekmektir.
Ülkemize yerli ve yabancı yatırımcılara güvenerek yeni yatırım çağrısında bulunuyorum. Piyasada kısa vadede olumlu yönde, gözle görülür hareketlenme başladı. Ekonomi politikalarımızı fiyat istikrarı, finansal istikrar ve makro ekonomik istikrar olmak üzere 3 sacayağı üzerinde inşa ederek, inşallah hedeflerimize ulaştıracağız.

Yargı Reformu Strateji belgesini geçtiğimiz sene ilan ettik. Bunlar önemli düzenlemeler içeriyor ve TBMM’den kısmı paketler halinde çıkarıldı. Bazı düzenlemeleri hayata geçirdik. Aynı zamanda da yeni reform paketleriyle ilgili hazırlıklarımız devam ediyor. Meclis’imizde bunlara öncelik için gayret göstereceğiz.

Millet olarak son 18 yılda birçok zorluğu birlikte nasıl aşmışsak bugünde aynı şekilde 83 milyon olarak tüm zorlukları aşacağız. Bizim tek görevimiz milletimize layık olmak için daha çok çalışmaktır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.