Kılıçdaroğlu “Devlet bir mafya babasına sahip çıkıyorsa demokrasi sorunu var” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gönderdiği bir mektup Türkiye’de gündemin en önemli maddelerinden biri, olurken bu mektuba CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun verdiği cevap ve ardından yine  Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik ikinci tehdit mektubu olayları daha da alevlendirmişti..

Kılıçdaroğlu ve Çakıcı’nın peş peşe açıklamalarının ardından bugün bir açıklama yapan  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Alaattin Çakıcı hakkında  savcılığın gerekli soruşturmayı başlattığı yönünde bilgi edindiğini açıkladı.

Çakıcı’nın arka arkaya yazdığı tehdit mektupları sonrasında CHP ile MHP arasında başlayan tartışma da devam ediyor.

Kemal Kılıçdaroğlu ,bugün yaptığı bir açıklamayla Alaattin Çakıcı’nın  örgüt liderliğinden hüküm giymesine rağmen tahliye olmasına ve kendisine yönelik tehdit mektubuna bir kez daha tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, Çakıcı için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı için  “Dava arkadaşımdır” şeklindeki paylaşımı sonrasında iyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de eleştiriler yöneltti.

Kılıçdaroğlu, ”Gidip de bir mafya babasına sahip çıkılıyorsa, burada bir demokrasi sorunu vardır” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu “Meşru bir partinin genel başkanının bir mafya liderine sahip çıkması üzücü” olduğunu ifade ederken kendisini Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş’in kendisini arayarak üzüntülerini ilettiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Seval Türkeş’in beni bu konu için aramasından dolayı duygulandım. Kendisi beni arayarak üzüntülerini dile getirdi. Bu partinin böyle bir pozisyona düşmesinin kendisi açısından da rahatsızlık yarattığını söyledi. Biz bildiğimiz yoldan devam edeceğiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.