Bülent Arınç “AK Parti’den istifa etmeyeceğini” açıkladı

Bülent Arınç, geçtiğimiz günlerde Habertürk ekranlarında katıldığı bir programda yaptığı açıklamalarla siyası gündem yaratmıştı.

Bülent Arınç katıldığı televizyon programında Osman Kavala’nın tahliye edilmesini isteyen, Selahattin Demirtaş’ın kitabından çok etkilendiğini ve onun da tahliye edilebileceğini ifade etmişti. Bu açıklamaların ardından Bülent Arınç hem AK Partililer tarafından hem MHP’liler tarafından eleştiri oklarının hedefi olurken yaptığı açıklamaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da sert bir dille eleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Arınç’ın son açıklamaları sonrasında “Teröre bulaşmış, terörle el ele kol kola yürüyenler bizim temasta olduğumuz kişiler olamaz. Şu anda yargının tasarrufu altında olanlar, Yasin Börü’lerimizin ölümüne neden olanlar, Kobani katliamının failleri, Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları tarafından asla savunulamaz.” ifadeleriyle tavrını net bir şekilde ortaya koymuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hakkında yaptığı konuşma sonrasında açıklamalarda bulunun Bülent Arınç “Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları nedeniyle rencide olduğunu neden böyle ağır bir konuşma yaptığını kendisinden dinlemek istediğini” söyledi.

Bülent Arınç’in açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında yaptığı açıklamaların sonrasında siyasi kulislerde gözler Bülent Arınç’a çevrildi. Sosyal medyada Bülent Arınç’ın istifa ettiğine dair iddialar ortaya atılmasına rağmen bu iddialar doğrulanmamıştı.

Bülent Arınç, bugün gazeteci Murat Çelik’in sorularını yanıtlarken Çelik’in kendisine “AK Parti’den istifa etmeniz ve Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğinden mi ayrılamanız söz konusu mu? Sorusuna Arınç “Sadece Cumhurbaşkanlığı YİK üyeliğinden istifasının söz konusu olduğunu ama AK Parti’den istifasının söz konusu olmadığını” söyledi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.