İlkokulda yaşanan büyük cinsel istismar davasına devam edildi

Antalya Kepez ilçesindeki bir ilkokulda öğretmen olan Mahmut Aydın Köksar 26 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmış ve yargılandığı Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından geçen ay yapılan 12’nci celsede sanık hakkında hiçbir indirim uygulanmaksızın toplamda 621 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanık ayrıca öğretmenlikten de menedildi.

Sanık Köksar bugünde yine aynı ilkokulda 2015 yılında görevli iken B.N.A. adındaki bir öğrencisine istismarda bulunduğu gerekçesiyle yine hakim karşısına çıktı. Duruşmaya tutuklu sanık cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katılırken, istismar edildiği öne sürülen B.N.A.’nın ailesi, avukatları ve müdahil olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili, Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezi vekilleri, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) ile taraf avukatları katıldı.

Mahkemede söz olan B.N.A.’nın babası İ.A., Eşinden 2005 yılından boşandığını ve olayı da eşinden öğrendiğini söyleyerek “Kızımın velayeti bendedir. Eşim beni arayarak kızımın öğretmeninin bazı öğrencileri öğretmen masası etrafında toplayarak cinsel istismarda bulunduğunu söyleyince bende olay kızıma sorduğumda Bana, ‘Baba öğretmenin yaptıklarından huylandım. Öğretmen beni taciz etti’ dedi. Ben de Çocuk Şube Müdürlüğü’ne giderek öğretmen hakkında şikayetçi oldum. Ancak, şikayetime ilişkin belgeyi emniyette bulamadık” dedi.

İ.A.’nın verdiği ifade sonrasında kendisine söz verilen ssanık Mahmut Aydır Köksar ise mahkeme başkasına tepki göstererek, “Siz şikayetçinin ağzından zorla ‘taciz’ kelimesini almaya çalışıyorsunuz. İddiaları kabul etmiyorum” dedi.

Mahkeme, 26 öğrenciyi istismardan 621 yıl hapisle cezalandırılan tutuklu sanığın, bu dosyadan tutuksuz yargılanmasına karar vererek duruşmayı eksiklerin giderilmesi için erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.