Dövülerek öldürülen küçük çocuğun otopsi raporu ortaya çıktı

15 Haziran 2020 tarihinde Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde meydana gelen olayda hakkında yaralama giib suçlardan sabıkası bulunan Harun Sezer, 1,5 yıldır birlikte yaşadığı Emel Öner’in ilk evliliğinden olan oğlu Alperen Ekinci’yi yumruk ve tekme darbeleriyle öldürdükten sonra küçük çocuğun cansız bedenini eve 100 metre mesafedeki mezarlığa gömdü.

21 Haziran günü Emel Öner, cinayetten 1 hafta sonra durumu Harun Sezer’in akrabalarına anlatması üzerine Harun Sezer kaçtı. Harun Sezer’in akrabalarının işlenen cinayeti polise ihbar etmesi üzerine Öner, gözaltına alınıp, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Minik çocuğun gömüldüğü yerden çıkarılarak otopsisi yapılarak tekrar toprağa verilirken minik çocuğu öldüren Harun Sezer de 29 Haziran’da polisin çalışması sonucu yakalanıp, mahkemece tutuklandı.

Harun Sezer ve Emel Öner hakkında Kayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘çocuğu ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiyi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

Minik çocuğun öldürüldükten sonra gömüldüğü mezarlıktan çıkarılarak yapılan otopsisinin ö raporunda her iki adale grubunun kanamalı bulunduğu, kafa kubbe kemiklerinin incelenmesinde, sağ temporal (sağ beyin lop) 4.5×3.5 santimetrelik pencere tarzında çökme kırığı görüldüğü anlatıldı.

Alperen’den alınan numunelerin Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı Morg ve Kimya İhtisas Dairesi’ne gönderilmesine de karar verildiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.