Hatice isimli kadınlarla evlenen adam üçüncü karısını öldürdü

İstanbul’un Sultanbeyli ilçesinde meydana gelen olayda Adnan Soysal tartıştığı eşi Hatice Soysal ile 16 yaşındaki oğlunu rehin aldı. Adnan Sosyal tartışmalara devam ederken Harice Soysal’ın oğlu bir fırsatını bularak dışarı çıkarak polise haber verdi. Kapıları zorlayarak eve giren polis ekipleri, içeride korkunç bir manzara ile karşılaştı. Polis ekipleri evin içerisinde Hatice Soysal’ın kanlar içinde cesedini bulurken Adnan Sosyal’ın da eşini öldürdüğü bıçakla intihara teşebbüs ettiğini tespit ederek Aydın Soysal sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırılırken Soysal’ın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

İşlenen cinayet sonrasında polis ekipleri yaptıkları araştırmada Adnan Soysal’ın öldürdüğü eşi Hatice Soysal’ın onun 3. eşi olduğunu ve Aydın Soysal’ın diğer iki evliliklerindeki iki eşinin de adlarının Hatice olduğunu belirledi.

Polis ekipleri araştırmayı derinleştirdiğinde cinayet zanlısı Aydın Soysal’ın psikolojik sorunları olduğunu ve son zamanlarda borçlandığı ve maddi sıkıntı çektiği tespit edildi. Şüphelinin akıl sağlığının yerinde olup olmadığının da hastanede psikologlar tarafından kontrol edildiği de öğrenildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Üvey babası tarafından annesi öldürülen 16 yaşındaki çocuk polis merkezinde verdiği ifadesinde “Üvey babam beni ve annemi rehin aldı. Ben zaten üvey babam ve annemle kalmıyordum. Bir ziyaret için İstanbul’a geldiğimde annemi görmek istedim. Tartışma devam ederken bir fırsatını bulup evden kaçtım ve polisi aradım. Annemle üvey babamın ne için kavga ettiklerini bilmiyorum.” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.