Kağıt toplayıcısı üç kişiyi bıçakladı

İstanbul’un Beşiktaş ilçesi Süleyman Seba Caddesi’nde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda adı daha sonra öğrenilen geçimini kağıt toplayarak kazanan Hasan Hüseyin Y. adlı bir kişi  Aleksandra V., Aleksandra R. ile Maxim M. isimli Rus turistlere henüz bilinmeyen bir nedenle saldırdı. Hasan Hüseyin Y. üç turisti bıçakla yaralayarak olay yerinden kaçarken olaya şahit olan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri olay yerinde yaralı turistlere ilk müdahaleleri gerçekleştirdikten sonra ambulanslarla değişik hastanelere götürerek tedavilerine başlanırken iddialara göre akli dengesi yerinde olmayan saldırgan Hasan Hüseyin Y.’nin arama çalışmalarına başlandı.

Kağıt toplayıcısının bıçaklı saldırısına şahit olan bir kişi verdiği ifadesinde “Ortada hiç sebep yokken önce kadına arka arkaya bıçakla saldırdıktan sonra diğer iki erkeğe de bıçakla saldırdı. Kadını 7-8 kere bıçakladı. Kadının yanındaki diğer erkekleri de en az 3-4 defa bıçakladıkyan sonra saldırgan kaçtı. Olayı gören komşular hemen evlerinden inerek yaralılara pansuman yaparken bizde durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdik” dedi.

Yaşanan olay sonrasında saldırganı bulmak için harekete geçen Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri akli dengesi yerinde olmadığı iddia edilen saldırganı yakalayarak gözaltına aldı. Saldırganın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Saldırıya uğrayan kadın turistin sağlık durumu ciddiyetini korurken diğer iki turistin hastanede yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildikleri öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.