Kataloglu fuhuş çetesi çökertildi

İstanbul’da son günlerde fuhuş olaylarının artması üzerine İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği tarafından, fuhuş çetelerine yönelik çalışma başlatıldı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekipleri harekete geçerek ; Şişli, Beyoğlu, Beşiktaş ve Kağıthane ilçelerinde 11 farklı adrese ve otele eş zamanlı operasyon düzenledi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında aralarında çete liderinin de olduğu tespit edilen Ukrayna kökenli Anna K. ve diğer 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. 11 farklı adrese yapılan baskınlarda gözaltına alınan ve fuhuş çetesinin müşterileri olduğu tespit edilen 12 şahıs ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Eş zamanlı olarak baskın düzenlenen adreslerdeki yapılan aramalarda, 7 adet sim kart ,7 cep telefonu, zorla çalıştırdıkları iddia edilen mağdurların isimleri, alınan ve verilen para kayıtlarının not defterleri son olarak, 400 dolar ve 350 euro para ele geçirildi.

Fuhuş çetesinin sadece iş insanlarına kadın temin ettiği ve ellerinde çalıştırdığı kadınların profesyonel olarak çekilmiş fotoğraflarından oluşturdukları kataloglarla müşterilerine seçme imkanı tanıdıkları öğrenilirken fuhuş yaptıkları tespit edilen Ukrayna uyruklu 10 kadın gerekli işlemler için İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne sevk edildi.

Gözaltına alınan kişilerin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildikleri ve çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından Anna K. ve 3 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 1 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.