Kendisini evlatlık edinen aileye kabusu yaşattı

Manisa’nın Alaşehir ilçesi kırsal alanında meydana gelen olayda Hüseyin Ö., dün saat 22.30 sıralarında, 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayıp, ‘Babaannem yaralı’ diyerek, yardım istedi.

Hüseyin Ö.’nün ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri, sevk edildi. Hüseyin Ö., olay yerine gelen jandarma ekiplerine, pencere camından elindeki av tüfeğini vererek teslim oldu.  Jandarma ekipleri eve girdiklerinde, Hüseyin Ö.’nün çiftçilik yapan babası Süleyman Özcan ile annesi Raz Özcan ve babaannesi Karanfil Özcan’ın cesedi ile karşılaştı. Sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan incelemede 3 kişinin av tüfeğiyle vurulduğu belirlendi. Süleyman Ö.’nün ise vurulmadan önce kesici aletle yaralandığı tespit edildi. Bunun üzerine Jandarma ekipleri, ayağından bıçakla yaralanan Hüseyin Ö.’yü gözaltına aldı.

Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan Hüseyin Ö. Alaşehir İlçe Jandarma Komutanlığı’nda yapılan sorgusunda suçunu itiraf ettiği ve ifadesinde yaşanan facianın detaylarının ortaya çıktığı öğrenildi.

Hüseyin Ö. verdiği ifadesinde akşam saatlerinde aile arasında yaşanan tartışma esnasında önce babasının av tüfeğiyle annesini vurarak öldürdüğünü, babasının da elindeki tüfeği almak için hamle yaptığında babasının elinde bulunan bıçakla yaralandığını ve av tüfeğiyle de babasını vurduğunu itiraf ederken evde yaşananları gören babaannesi Karanfil Özcan’ı da öldürdüğünü kaydeden Hüseyin Ö., yaşadığı şok ile kendisini de ayağından yaraladığını ifade etti.

Jandarma ekipleri yaptıkları araştırmada Hüseyin Ö.’nün 22 yıl önce doğumundan hemen sonra Özcan çifti tarafından evlatlık alındığı ve kendi evlatları gibi yetiştirdikleri, Hüseyin Ö.’nün son 6 yıldır psikolojik sorunları bulunduğu ve tedavi gördüğü öğrenildi.

Hüseyin Ö. jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilirken, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.