Yevmiyesini isteyen çırağa 5 saat işkence yaptılar

Afyonkarahisar’da meydana gelen olayda 16 yaşındaki Şükrü Can K., yevmiyeci olarak çalıştığı balıkçı dükkanın sahipleri Akif A., Ali S., ile telefonda konuşarak 200 TL’lik alacağını almak için anlaştığı şahısların dükkanına gitti.
Şükrü Can balıkçı dükkanına gittiğinde patronları arasında çıkan alacak verecek meselesi yüzünden çıkan tartışmada iş yeri sahipleri Şükrü Can K.’yı iş yerine kapatarak sopa ve demir çubuklar ile dövmeye başladılar. İş yeri sahipleri 16 yaşındaki çocuğun üzerinde sadece iç çamaşırları kalacak şekilde soyarak dövmeye devam ettiler.
5 saat süren işkence esnasında Şükrü Can şahıslara yalvararak elini yüzünü yıkamak için tuvalete gitme bahanesi ile izin alınca bir fırsatını bularak dışarı kaçtı.
Şükrü Can yoldan geçenlerden yardım isterken bir sitenin güvenlik görevlisinin yanına sığındı. Site güvenlik görevlisi olayı 112 Acil Servis’e ihbar ederek olay yerine gelen ambulansla Şükrü Can Afyonkarahisar Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Şükrü Can’ın Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde yapılan tetkiklerinde kafasında kırıklar, kolunda çatlak, sırtı başta olmak üzere vücudunun çeşitli yerlerinde sopa, demir çocuk ve yumruklara bağlı darp izleri olduğu belirlendi.

Genç bir gün müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edilirken yaptığı şikayet üzerine polis ekipleri harekete geçerek şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.
Gencin müracaatı üzerine İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube ve Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri 2 şüphelinin yakalanması için geniş çağlı bir soruşturma başlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.