Oğlunu öldüren kocasından şikayetçi olmadı

8 Aralık 2008 tarihinde Kocaeli’nin Karamürsel ilçesi Tepeköy mevkiinde tabanca ile vurularak öldürülmüş erkek cesedi bulundu. Olayla ilgili araştırma yapan Jandarma ekipleri yaptıkları araştırma sonrasında bulunan cesedin sağır ve dilsiz olan Bülent Erdem’e ait olduğu belirlendi. Yapılan çalışmalara rağmen, Erdem’in katili bulunamadı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü İl Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipler 2019 yılında, dosyayı yeniden incelemeye alarak Bülent Erdem’i, kiralık araçla kaza yapması nedeniyle tartıştığı babası Necmi Erdem’in öldürdüğünü ortaya çıkardı.

Baba Necmi Erdem yapılan bir operasyonla gözaltına alındı.  Necmi Erdem polis merkezinde verdiği ifadesinde suçunu itiraf etti. Necmi Erdem polis merkezindeki işlemlerin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutuklu sanık Necmi Erdem’in yargılanmasına bugün, Kocaeli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Müşteki sıfatıyla ifade veren Ayhan Erdem, “Babamdan şikayetçi değilim.” dedi.

Bülent Erdem’in annesi ve Necmi Erdem’in eşi Hayriye Erdem ise mahkemede verdiği ifadesinde, “Oğlum işitme engelliydi, eşimin oğlumu öldürdüğünü bilmiyordum. Eşimden şikayetçi değilim” dedi.

Mahkemede kendisini savunan Necmi Erdem ise “Oğlumu öldürmeyi asla düşünmemiştim. Araç içinde oğlumla tartışırken o an silah patladı. Olay sonrası silahı denize attım. Silahın kime ait olduğunu da hatırlamıyorum” dediği öğrenildi.

Mahkeme heyeti, Erdem’in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.