Ankara’da Ramazan boyunca her fırın günde 50 pideyi ihtiyaç sahiplerine ücretsiz veriyor

Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Savaş Delibaş, yaptığı açılamada oda olarak Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine günde 65 bin pideyi ücretsiz dağıtmaya başladıklarını belirterek odaya bağlı tüm fırınlarda Ramazan pidelerinin  275 gramı 3 liradan satışa sunulacağını ifade etti. 

Yaptıkları toplantı sonrasında oda üyeleri ile aldıkları ortak kararı açıklayan Delibaş” Pide hamurunu bu yıl 350 gram kesme kararı aldık. Koronavirüs salgını yüzünden herkes zorlu bir süreçten geçiyor. Oda üyelerinin oy çokluğu ile alınan karar gereği Ramazan ayı boyunca her fırın 50 pideyi ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak dağıtacak. Böylelikle dar gelirli vatandaşlarımıza bir nebze olsun destek olmaya çalışacağız” ifadesini kullandı.

Ankara’da pide ve simit işi yapan 1.300 fırın işletmesinden toplamda günde yaklaşık 65 bin pide dağıtmış olacaklarını aktaran Delibaş, şunları kaydetti:

“Ramazan demek paylaşmak demektir ve Ramazan ayının bir bereketi vardır. Ailelere fırınlarımız ücretsiz kişi başı en fazla 5 pideyi ücretsiz verecek. Üyemiz olan fırınların camlarına vitrinlerine bayrak asılacak ve vatandaş bundan buradan ücretsiz pide uygulaması olduğunu fark ederek pidesini alabilecek. Zaten yıllardır fırınlarımızda askıda ekmek uygulaması yapılıyor. Vatandaşlarımız ihtiyaç sahipleri için pidelerin bedelini ödeyerek onlarında ücretsiz olarak ekmek almasına destek oluyordu. Ramazan ayında da pide olarak bu uygulama devam edecek. Bu anlamda iyilik kervanına katılan, iyiliğin sesi olan sağduyu sahibi esnafımıza, hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.