Evlilik vaadiyle dolandıranların hepsi yakalandı

Denizli’nin Beyağaç ilçesinde meydana gelen olayda V.Ş. adlı bir vatandaşla yine Denizli’nin Kale ilçesinde yaşayan H.Y.’yi evlenme vaadiyle kandırıp toplam 30 bin lira para ve bir miktar ziynet eşyasını alıp kaçan, aralarında kadınların da bulunduğu dolandırıcılık çetesine yönelik jandarma ekipleri harekete geçti. 3 aylık bir çalışma sonrasında Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), şüphelilerin kimliklerini ve bulundukları yeri tespit etti. JASAT timleri şüphelilerin yerlerini tespit ettikten sonra eş zamanlı bir operasyon düzenleyerek kadın şüpheliler M.Y.  H.Ç.  Ö.K. ile erkek şüpheliler Ö.Ç., H.Y. yakalayarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerden M.Y., emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılırken diğer 4 sanık adliyede çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

JASAT timler bu başarılı operasyonun ardından Denizli ve Muğla’da ikinci bir operasyon düzenleyerek şebeke lideri olduğu öne sürülen H.H.  ve A.F.’yi  yakalayarak gözaltına aldı Çetenin faaliyetlerini organize ettikleri belirlenen H.H. ve A.F., işlemlerin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

JASAT timleri tarafından ifadeleri alınan dolandırıcılık çetesinin üyelerinin ifadeleri çalışma yöntemlerini ortaya çıkardı. Dolandırıcıların kandırdıkları kişilerin evine yanlarında bir kadın ile birlikte giderek evliliğe aracılık ettikleri için bir miktar para aldıktan sonra evden ayrıldıklarını, eve bıraktıkları kadının da aradan kısa bir süre geçtikten sonra evlenme vaadiyle kandırdıkları kişiyi evden uzaklaştırıp evde bulunan para ve altınları alarak kaçtıkları öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.