13 yaşındaki kız çocuğu maganda kurbanı oldu

Erzurum’un Yakutiye ilçesinde meydana gelen olayda 13 yaşındaki Pınar Kaban, sokakta oyun oynadığı sırada maganda kurşununa kurban gitti.

Serdar Dündar adlı kişi iftar sonrası kısa dipçik pompalı tüfekle rastgele ateş açarken pompalı tüfekten çıkan saçmalar Pınar Kaban’ı sol gözüne isabet ederken Pınar Keban ambulansla hastaneye kaldırıldı. Pınar Keban kaldırıldığı hastanede doktorların tüm çabalarına rağmen hayatını kaybetti.

Pınar Keban’ı rastgele ateş açarak gözünden vurarak ölümüne neden olan Serdar Dündar’ın kendisine ait sosyal medya hesaplarında çok sayıda silahlı fotoğrafı olduğu ortaya çıkarken güvenlik güçleri tarafından Serdar Dündar, gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Dündar, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Pınar Keban otopsi sonrasında ailesi tarafından cenazesi ise Abdurrahman Gazi Mezarlığı’nda toprağa verilirken küçük kızın babaannesinin cenazede ağıtlar yakması yürekleri yaparken küçük kızın babasının cezaevinde olduğu için cenazeye katılamadığı belirtildi.

Cenaze sonrası Keban ailesinin yakınları “Bizim evimizin karşısında otururlardı. Kızımın da arkadaşıydı. Eşimle balkonda otururken bir ses duyduk ve bunu torpil zannettik. Kapıya çıkıp baktığımda yerde bir kız çocuğu gördüm. Baktım kızımın arkadaşı Pınar, bende hemen çevremdekilere seslenerek ambulans çağırmalarını istedim. Olayın sorumlusu olan Sedat mahallemizde hiç sevilmeyen ve şikayet konusu olan birisiydi. Ondan şikayetçi olmayan kimse neredeyse yoktu” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.