Zihinsel engelli gencin davranışı yürekleri burkmaya devam ediyor

Zihinsel engelli Serdar Taşkaya iki yıl önce kanser hastası olan annesini kaybettikten sonra ablası ve eniştesi tarafından sahip çıkılırken, annesini kaybettiği ilk günden bu yana yalnız bırakmadılar. Serdar Taşkaya annesini kaybettiği ilk günden bu yana her gün annesinin mezarına giderek annesinin mezarına çiçekler bırakmaya devam ediyor.

Abla Suna Şimşek yaptığı açıklamada “Kardeşim her gece rüyasında annemle konuşuyor. Gündüzleri de mezarının başına giderek mezarı başında annemle konuşuyor. Annemim mezarından ayrıldıktan sonra da diğer mezarları ziyaret eder ve mezarları öpüp mezar başında konuşur. Bir sonraki gün tekrar annemin mezarına gittiğinde ise daha önce gezdiği bir mezarlıktaki kimi ziyaret etmişse annemin mezarında onu anlatır ve sonra da  ‘Anne ben iyiyim’ der” ve eve geri gelir.

Kardeşinin annesini kaybettiğinden bugüne kadar annesinin fotoğrafını elinden düşürmediğini söyleyen abla Suna Şimşek “Kardeşim yemek yerken önce annemin fotoğrafına yedirdikten sonra kendisi yer. Kim kardeşime harçlık verirse versin, kardeşim o parayla ya çiçek alır veya anneme bir hediye alır ve mezarına götürür.  Hatta geçen günlerde çorap almış, günlerce koynunda sakladı, ‘neden’ diye sorduğumda ‘Ona kokum sinsin anneme götüreceğim’ diye ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.