Hırsızlar bekçiyi döverek bayılttı

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi’nde meydana gelen olayda bakır hırsızlığı için Atatürk Mahallesi’nde, yıkılan bir binaya giren hırsızlar, binada görevli gece bekçisi Ahmet G. ile karşı karşıya geldi.

Karşılarında bekçiyi gören hırsızlar kaçmak isterlerken hırsızlardan birisi metruk binada bulunan kalın su hortumu ile Ahmet G.’nin kafasına vurdu. Başına aldığı darbe ile gece bekçisi Ahmet G. baygınlık geçirirken, bağrışma seslerini duyan diğer görevli olay yerine koştu. Arkadaşını baygın halde bulan görevli durumu polis ekiplerine bildirmesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekipleri tarafından hortumla dövülerek bayıltılan bekçiye olay yerinde yaptıkları ilk müdahale sonrası ambulansla hastaneye kaldırılırken polis ekipleri de olay hakkında soruşturma başlattı.

Hırsızların saldırısı sonucu bayılan Bekçi Ahmet G. polis merkezine giderek hırsızları hakkında şikayetçi olarak verdiği ifadesinde “Ben ve bir arkadaşım burayı korumakla görevliyiz ve ekmeğimizi buradan kazanıyoruz. Olay yerine yakın bir yerde yemek yerken bir ses duyunca içeri girip bakma istedim. Kapıdan içeri girmek isterken içerideki hırsızlarla göz göze geldim. Hırsızlardan birisi hortumla bana küfrederek saldırdı. Başıma aldığım darbe sonrası bayılırken içerideki hırsızlardan birisinin Cuma E. isimli birisine bağırdığını duydum. Onlara müdahale edecek durumu olsaydı, müdahale ederdim. Daha sonra arkadaşım gelip beni yarı baygın halde bulunca durumu polislere

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.