Genç kadının evi kurşunlanırken aracı da kundaklandı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde meydana gelen Güler Canlı isimli kadının evi gece saat 3 civarında kimliği henüz tespit edilemeyen kişiler tarafından kurşunlandı. Kurşun seslerinin ardından Güler Can dışarıya baktığında hem kendi arabasının hem Şahin Demir isimli akrabasının arabasının ateşe verildiğini gördü.

Ayrıca, yaklaşık 1 kilometre uzağında bulunan Orhan Koç isimli başka bir akrabasının motosikletinin çalındığını öğrendi.

Kimliği meçhul kişiler tarafından kundaklanan araçlar kullanılmaz hale gelirken kurşunlara hedef olan evde maddi hasar meydana gelirken ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edilirken saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması için çalışmalara başlandı.

Yaşadığı olayın şokunu atlattıktan sonra açıklamalarda bulunan Güler Cansu “Gece uyurken kurşun sesleri ile uyanınca kızım vurulur diye üzerine kapaklandım. Kurşun sesleri kesilince dışarı baktığımda kapı önündeki aracımla birlikte eniştemin aracının da yandığını gördüm. Düşmanımız yok, kimseden şüphelenmiyorum” dedi.

Aracı kundaklanan Orhan Koç ise “Sabaha karşı mahalleye itfaiye ve ambulans araçları girerken uyandım. Hemen dışarı çıktığımda motorumun çalındığını fark ettim. Teyzemin evine gittiğimde evine kurşunlarla saldırı yapıldığını ve onun da aracının kundaklandığını gördüm. Bunu yapanların cezalandırılmasını istiyorum. Sanırım benim motorumu da çalanlar onu bir yerde yakıp bırakacaklar. Bunları yapanların bulunarak adalet önünde hesap vermelerini istiyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.